Projekt domu slouží především pro vydání územního rozhodnutí, pro vydání stavebního povolení nebo pro provedení stavby. V některých případech se může dokumentace pro ÚR a SP sloučit do jednoho celku (rodinné domy), proto se připravuje jenom dokumentace pro stavební povolení.

Rozdíl mezi projektem pro stavební povolení a prováděcím projektem je v tom, že projekt pro stavební povolení má menší rozsah jako prováděcí dokumentace, která je více detailní a připravena pro realizaci rodinného domu.

Betaprojekt – projekční kancelář vám nabízí možnost dát si vyhotovit jednostupňový projekt, který je projektem pro stavební povolení na úrovni prováděcího projektu. Moji klienti si tuto možnost oblíbili hlavně z toho důvodu, že nemuseli doplácet deseti tisíce zvlášť za prováděcí dokumentaci. Některé projekční kanceláře z důvodu vyššího zisku tlačí klienty do samostatného projektu pro stavební povolení a samostatného projektu pro provedení stavby.

Když máte zájem o ušetření peněz na projektu, můžete mě kontaktovat. Osobně vám vysvětlím možnosti, které Vám pomohou ušetřit za projekt domu. Vysvětlím vám také, co všechno který projekt bude obsahovat a co skutečně pro úřad a realizaci domu potřebujete. Individuálním návrhem, šitým na míru pro vás, v maximální míře snížím vaše investiční náklady.  Dobrý projekt domu je prvním krokem k finančním úsporám.

Když vás myšlenka jednostupňového projektu neoslovila, pak si můžete objednat jednotlivé části projektu i samostatně, a to:

  • Architektonickou studii (návrh)
  • Projekt pro územní rozhodnutí
  • Projekt pro stavební povolení
  • Projekt pro ohlášení stavby
  • Dokumentaci pro provádění stavby
  • Dokumentaci skutečného provedení stavby
  • Dokumentaci změny stavby před dokončením

Je třeba si uvědomit, že vypracování projektu není jen doba strávená nad „papírem“ a vykreslením finálního řešení. Návrh domu je komplexní a koordinovaný postup, ve spolupráci se specialisty profesí např. statika, požární zpráva, vytápění, elektro, vzduchotechnika, zdravotechnické instalace v souladu s platnými vyhláškami, normami a jinými zákonnými požadavky. Proto vyhotovení projektu trvá přibližně 8-10 týdnů.

Share This