Proč se většina investorů rozhodne právě pro dřevodomy?

Protože dřevodomy jsou hlavně:

  • z hlediska financí levnější než jiné typy domů
  • výstavba je rychlejší (šetří čas i peníze)
  • spotřeba energie během užívání v je porovnání s jiným typem rodinného domu podstatně nižší

Dřevodomy mají také:

  • velmi dobré tepelně – izolační vlastnosti, čím se tyto stavby posouvají do kategorie nízkoenergetických až pasivních staveb
  • život ve dřevodomech je pocitově velmi příjemný
  • stěny nechladí a prostor se ohřívá rovnoměrně

Negativní otázku, kterou si většina pochybujících klade, je životnost dřevodomu. Ta je daná především péčí v průběhu jeho používání. Viděla jsem dřevodomy, kterých věk se odhadoval na sto let a byli ve fantastickém stavu a také dřevodomy, které věk 60 let posunul do kategorie „vhodné jenom ke zbourání“.

Dalším faktorem, který dostává většinu lidí do omylu, je hořlavost dřevodomů. Dřevodomy, jako i jiné stavby, musí splňovat stejné požární normy a předpisy, neplatí tu žádná výjimka! Proto tato pochybnost není na místě. Také Vás chci ubezpečit o statickém aspektu, a to, že dřevodomy musí stejně jako jiné typy rodinných domů splňovat statické normy a předpisy. Bez toho Vám stavební úřad nikdy nepovolí stavbu postavit.

Patříte mezi ty, kteří se definitivně rozhodli pro dřevodům? Pak Vás jako druhý krok čeká odpovědět si na otázku, zdali jsou pro vás zajímavé systémové dřevodomy (panely vyrobeny v továrně) nebo se vydáte cestou – dřevodomy svépomocí.

Na trhu je nespočetné množství firem, které mají své vlastní systémy dřevodomů, no pro laickou veřejnost je jediným ukazovatelem výběru jenom cena.

Firmy slibují kvalitu, projekt gratis (nevěřte tomu, projekt máte započítán v ceně dřevodomu, i když ho máte „jakože“ zdarma), no když porovnáte možnost postavit si dům svépomocí, ušetříte mnohem více peněz. Poznám investory, kteří za dřevodům pro čtyřčlennou při užitné ploše kolem 70m2 a nízkoenergetické kvalitě, nepřekročili rozpočet miliona korun.

Co je klíčem k tomu, aby se dřevodomy dotáhli svépomocí do kvalitního konce a energeticky úsporného bydlení? Kvalitní projektová dokumentace s kompletním řešením dřevěné konstrukce krok za krokem! Jako kvalifikovaný projektant, který má s dřevodomy zkušenosti, Vám nabízím vlastní projekční řešení s detaily dřevodomu, které bez problémů zvládnou zruční kutily nebo šikovní tesaři. Výsledkem je kvalitní nízkoenergetické bydlení za nejnižší možnou cenu výstavby.

Share This