V současné době jsou projekty bungalovů nejrozšířenější variantou výstavby rodinných domů. Přinášejí možnost bydlení „ve vlastním“ i rodinám, kterých rozpočet na výstavbu se pohybuje v nižších cenových relacích. Bungalovy mají výhodu v tom, že nemusíte chodit po schodech a všechny úkony děláte jenom na jednom nadzemním patře, tj. na přízemí, protože podkroví je neobytné.

Nevýhodou projektů bungalovů je to, že někdy je zapotřebí koupě většího pozemku než na dvoupodlažní rodinný dům, co sebou přináší vyšší investici do pozemku.

Když si někdo představuje, že bungalovy jsou jenom menší domky, tak se mýlí. Mám i klienty, kteří ode mě požadují vypracovat projekty bungalovů o větší zastavěné ploše než 250m2, co se dá považovat za luxusní bydlení v bungalovu.

Na trhu existuje nespočetné množství různých variant typových projektů bungalovů, no já se držím nejefektivnější varianty – individuálního projektu bungalovu, přímo na míru klientovi.

Výhoda individuálního projektu bungalovu:

 • je šitý na míru přímo pro vás, pro vaši individualitu a osobnost
 • jste také tvůrcem projektu bungalovu, protože do projektu zapracuji vše, co se vám líbí
 • konzultuji s vámi všechny změny a možnosti
 • vhodným architektonickým i konstrukčním návrhem projektu bungalovu se v maximální míře sníží celkové investiční náklady na výstavbu bungalovu, co například u katalogového projektu bungalovu není možné
 • navrhnu vám také řešení, které i v budoucnu přispěje ke snížení nákladů na užívání bungalovu
 • přesně osadím bungalov na váš pozemek a napojím na inženýrské sítě a komunikaci
 • dodávám komplexní projekty bungalovů – ani jedna jejich část pro stavební úřad nebude nechybět

Ptáte se, proč byste měli přeplácet projekční kanceláři, když si můžete koupit katalogový projekt bungalovu? Nízká cena, kterou v současné době nabízejí katalogové projekty bungalovů je lákadlem, no ne skutečnou realitou.

Proč?

Protože:

 • Katalogové projekty bungalovů nemají vazbu k vašemu pozemku (platíte za změny a osazení na pozemek). Když se projekt na Váš pozemek nehodí, platíte za další změny dispozice, zmenšení, zúžení, platíte i za „kosmetické“ úpravy.
 • Většinou jsou projekty bungalovů navrženy na rovný pozemek. Když je Váš pozemek mírně svahovitý a chcete do něj osadit bungalov, platíte za změny související osazením, základy, výkopy a podobně.
 • Katalogové projekty bungalovů neví, jaká je orientace vašeho pozemku, kde je nejhezčí výhled, kde je soused, ulice a podobně.
 • Katalogové projekty bungalovů neví, jaké jsou územní podmínky v dané lokalitě, neví, kde jsou veřejné sítě a jaký je územní plán v dané oblasti.
 • Katalogový projekt bungalovu přesně neuvádějí, jaké budou skutečné investiční náklady na výstavbu. Pak jsou klienti zklamáni, že cena, kterou si přečetli v katalogu za projekt bungalovu je o 40% nižší, než skutečná realita.
 • V ceně katalogových projektů bungalovů většinou chybí průkaz energetické náročnosti budovy (4-5.000.-Kč), osazení na pozemek (cca 10.000.-), přípojky vody, kanalizace, plynu, elektřiny (cca. 10.000.-).
 • Projekty bungalovů z katalogů nedávají klientům variantní možnosti mezi stavebními materiály, čím by klient ušetřil náklady na výstavbu.

Když si spočítáte všechny za a proti projektů bungalovů, v konečném důsledku je nejlepší variantou oslovit projekční kancelář a dát si vypracovat projekt přímo na míru se vším, co k tomu patří. Určitě neproplatíte a nakonec, když budete sedět v pohodlí vašeho bungalovu, si uvědomíte, že to bylo neideálnější řešení, které vám ušetřilo kopec starostí.

Share This