Pokud patříte mezi lidi, kteří se v oboru stavebnictví neorientují vůbec a nevědí, co vše by měli zvážit ještě před koupi nebo rekonstrukcí staršího rodinného domu, je lepší se obrátit na odborníka. Nemám teď na mysli odborníka v oblasti právního servisu, finančního poradenství nebo realit, ale odborníka v oblasti stavebnictví, který předem odhalí nedostatky nemovitosti nebo pozemku.

Jde hlavně o to, abyste se vy, jako kupující, nedočkali nemilého překvapení, které může v budoucnu zkomplikovat Váš stavební záměr.

Poradenství před koupí pozemku

Možná jste se u realitních makléřů již setkali s větou „Stavět tady nebude problém.“ nebo „Toto je ideální pozemek pro výstavbu, vše je tady možné postavit“. Nemusíme si nalhávat, že jim jde hlavně o to, aby pozemek prodali a otázky, zdali je výstavba skutečně možná bez komplikací, si vůbec nemají důvod klást.

Bez ohledu na to, zdali chcete, nebo nechcete využít služeb poradenství stavebního inženýra, bych vás chtěla ujistit, že ve většině případů nemají realitní makléři vůbec dostačující informace, aby věděli kvalitu pozemku garantovat. Stalo se tak i v případě jednoho mého zákazníka, který si koupil pozemek v ochranném pásmu plynového zařízení. Zastavět mohl jenom drobnou 15% část pozemku, co ale před koupi pozemku, samozřejmě, nevěděl.

Odborné poradenství před koupi pozemku nabízím ve dvou variantách, kterých podrobnou specifikaci a ceny můžete nalézt tady.

Poradenství před koupi nebo rekonstrukcí staršího rodinného domu nebo bytu

Koupit si starší rodinný dům nebo byt jenom na základě toho, že se nám nemovitost líbí a je za nízkou cenu, není úplně nejšťastnější řešení. Takové rozhodnutí by vás v budoucnu mohlo stát nemalé peníze, zvláště, když by, z důvodu vaší technické neznalosti před koupi nemovitosti, muselo dojít k její úplné demolici.

Odborné poradenství před koupi nebo rekonstrukcí staršího rodinného domu nabízím ve třech možných variantách, kterých podrobnou specifikaci a ceny můžete nalézt tady.

Odborné poradenství před koupi nebo rekonstrukcí staršího bytu nabízím ve třech možných variantách, kterých podrobnou specifikaci a ceny můžete nalézt tady.

POZN.: Během odborného poradenství neprovádím žádné měření (např. termovizní měření, měření teploty a vlhkosti vzduchu, měření kročejové neprůzvučnosti, elektroinstalací atd.) jako se to dělá u inspekce nemovitostí! Písemný výstup odborné prohlídky slouží výhradně investorovi pro vlastní účely.

Share This